sobota, 27 października 2012

Stegny Cup 2012

27 października na hali Zespołu Szkół Integracyjnych nr 62 odbyły się II Mistrzostwa Warszawy mariańskich ministrantów w piłkę halową. W zawodach wzięło udział ponad 60 chłopców z 4 mariańskich parafii z Warszawy: Stegny, Marymont, Praga oraz Góry Kalwarii. W kategorii gimnazjum startowały trzy drużyny.
W pierwszym meczu Praga prowadziła 1:0, by ostatecznie ulec 1:2 z Górą Kalwarią. Następny mecz pomiędzy Pragą a Stegnami zakończył się remisem 1:1. O finałowej klasyfikacji miał zadecydować ostatni mecz pomiędzy Górą a gospodarzami ze Stegien. Mecz pełen nerwowej gry, trzymający w napięciu do momentu, kiedy bramkarz naszej drużyny musiał opuścić plac gry z powodu czerwonej kartki. Ostatecznie Góra wygrała 2:0 i zajęła I miejsce przed Pragą i Stegnami. Królem strzelców zostali zawodnicy Góry Marek Myszyński i Kuba Kopecki z 2 bramkami na koncie. Strzelcem, jak się później okazało, jedynej bramki dla naszej drużyny został Tomasz Faryś. W kategorii szkoły podstawowej zawody rozegrały 6 drużyn. Od początku zawodów wiadomo było, że w walce o ostateczne zwycięstwo liczyć się będą obie drużyny z Pragi i nasz drużyna. Ostatecznie tabela ułożyła się w następujący sposób:
  1. Praga II 11, 8:0
  2. Stegny 11, 7:1
  3. Praga I 10, 10:2
  4. Marymont 6, 6:4
  5. Góra Kalwaria I 3, 1:13
  6. Góra Kalwaria II 0, 0:9
Dla naszej drużyny bramki strzelali: Adam Barański, Adam Ponicki i Krzysztof Maj, a bramkarz Paweł Maj pozwolił sobie strzelić tylko jednego gola. Królem strzelców wśród młodszych ministrantów został Tomasz Gdak z Pragi.
Sędzią zawodów był Pan Paweł Anisiewicz, a przy stoliku sędziowskim pomagali mu Michał Narojczyk i Andrzej Perszewski. Turniej odbywał się w atmosferze zdrowej rywalizacji i fair play.

Ferie 2020!

Poniedziałek 10.02 Trampoliny AIRO ul. Łopuszańska - koszt 10 zł Zbiórka godz. 10:00 przy dolnym kościele Powrót 12:30 Herbata, bułka, b...