czwartek, 10 stycznia 2019

Spotkanie opłatkowe

W tym roku spotkanie opłatkowe naszej wspólnoty odbyło się 6 stycznia. Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy modlitwą, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najlepsze życzenia. Na stołach pojawiły się tradycyjne, polskie potrawy tj. pierogi czy barszcz czerwony, a także słodkości, w tym makowiec, liczne sałatki, lubiane przez wszystkich mandarynki i inne. Był też czas na wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem ks. Tomka, który zaprezentował nam swoje zdolności wokalne i umiejętności gry na gitarze. W tak zwanym międzyczasie graliśmy w kalambury, a także tematyczną grę 3 króli, która zaangażowała wszystkich uczestników spotkania. Na końcu rozdaliśmy sobie prezenty. A zatem, wspólnie modliliśmy się, wspólnie spędziliśmy czas,wspólnie jedliśmy, wspólnie śmialiśmy się, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Wspólnie obdarowaliśmy się prezentami. Byliśmy wspólnie. Razem. 
Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie w organizację spotkania i przygotowania przepysznych potraw. Pragniemy jeszcze raz, na łamach tej strony internetowej, złożyć najserdeczniejsze życzenia i powtórzyć za ks. Janem Twardowskim:
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
   Jan Twardowski

Zamieszczamy krótką fotorelację z wydarzenia. 
Ks. Tomasz z animatorami

Ferie 2020!

Poniedziałek 10.02 Trampoliny AIRO ul. Łopuszańska - koszt 10 zł Zbiórka godz. 10:00 przy dolnym kościele Powrót 12:30 Herbata, bułka, b...