niedziela, 11 listopada 2012

Zjazd ministrantów Licheń 2012

Tradycyjnie w drugi weekend listopada w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu spotykają się ministranci z mariańskich parafii z całej Polski. W dniach 9-11 listopada ponad 300 chłopców rywalizowało w czasie Turnieju Ministrantów organizowanego przez Duszpasterstwo Powołań i Młodzieży Zgromadzenia Księży Marianów. W ramach spotkania był czas na modlitwę, wspólną Eucharystię, liturgię pokutną ze spowiedzią oraz apel z modlitwą za Ojczyzną z okazji święta Niepodległości. Ponadto chłopcy rywalizowali w czterech konkurencjach. Pierwszą cześć turnieju była prezentacja na temat dowolnie wybranego fragmentu Dziennika Duchowego bł. Jerzego Matulewicza, Odnowiciela Marianów. Nasi ministranci przygotowali przedstawienie multimedialne na temat podążania za Chrystusem oraz głoszenia Ewangelii innym.

Mottem prezentacji były słowa Ojca Jerzego: "Czyż nie powinniśmy usiłować wszędzie się przedostać, wcisnąć, gdzie tylko można zdobyć coś dla Chrystusa i Jego Kościoła?". Po pierwszej konkurencji prowadziliśmy z maksymalną liczbą 12 punktów. Kolejną konkurencją Zjazdu był rajd po terenie sanktuarium. Trzej zawodnicy z grupy muszą odnaleźć różne miejsca oraz wykonać zadania. W tej konkurencji nasi chłopcy zajęli 3. miejsce, uzyskując 10 punktów. Trzecią częścią zawodów są konkurencje sprawnościowe, w którym pomimo niezbyt udanego początku udało się nam zająć 5. miejsce i 8 punktów. Po trzech konkurencjach prowadziliśmy o punkt przed Marymontem. Ostatnią częścią turnieju jest konkurs wiedzowy na temat życia bł. Jerzego Matulewicza i wiedzy liturgicznej. Tutaj także uzyskaliśmy 8 punktów, aby ostatecznie z 38 punktami zająć 2. miejsce całego Turnieju. Zwycięzcami zostali nasi koledzy z Warszawy Marymontu, 3. miejsce zajęli ministranci z warszawskiej Pragi. Dwa lata temu zajęliśmy 3. miejsce, rok temu było zdecydowanie gorzej, dlatego należą się szczególne wyrazy uznania dla naszych chłopców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze Zjazdu.

Ferie 2020!

Poniedziałek 10.02 Trampoliny AIRO ul. Łopuszańska - koszt 10 zł Zbiórka godz. 10:00 przy dolnym kościele Powrót 12:30 Herbata, bułka, b...