czwartek, 3 maja 2012

VII Mistrzostwa Polski ministrantów w piłce halowej zakończone

W dniach 1-2 maja 2012 w Częstochowie odbyły się już VII Mistrzostwa Polski ministrantów w piłce halowej. Dzięki "dzikiej karcie" nasi ministranci mogli wystartować w zawodach. Ogólnopolskie spotkanie ministrantów rozpoczęło się we wtorek o poranku na Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Wacław Depo, a oficjalnie turniej rozpoczął Jan Tomaszewski - bramkarz Orłów Górskiego. Następnie na 9 halach rozpoczęły się rozgrywki grupowe.
Nasi chłopcy ostatecznie zajęli w grupie 5. miejsce, które premiowało ich do gry o miejsca +25. Pierwszy dzień mistrzostw zakończył się Apelem Jasnogórskim, gdzie wszyscy zebrani ministranci dziękowali za dobry czas spotkania i rywalizacji. Drugi dzień rozpoczął się Mszą św. sprawowaną przez ks. bp Antoniego Długosza. Następnie nasi chłopcy udali się na kolejne mecze. Jako podsumowanie występów niech posłużą słowa ks. Łukasza - opiekuna ministrantów: "Niestety dzisiaj spełniło się na nas stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dlatego pomimo ambitnej postawy udało się nam zająć tylko i aż 29. miejsce w Polsce. Gratuluję naszym chłopcom". Nasi ministranci zagrali chyba najlepsze mecze w turnieju z ministrantami z Suwałk i Elbląga - parafia św. Rodziny, jednak nie potrafili swojej przewagi udokumentować golami. Mistrzostwa zakończyły się meczem pomiędzy Orłami Górskiego (m.in. Lesław Ćmikiewicz, Zygmunt Kalinowski, Jerzy Kraska, Piotr Czachowski) a reprezentacją księży archidiecezji częstochowskiej, zakończonym remisem 6:6 (video). Podsumowując występ naszych ministrantów należy stwierdzić, że zdobyli bardzo cenne doświadczenia, uczestniczyli w spotkaniu blisko 1200 ministrantów z całej Polski, a za rok będzie tylko lepiej.
Fotorelacja  - 1. dzień, 2. dzień.


Ferie 2020!

Poniedziałek 10.02 Trampoliny AIRO ul. Łopuszańska - koszt 10 zł Zbiórka godz. 10:00 przy dolnym kościele Powrót 12:30 Herbata, bułka, b...